Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Komentarze i analizy - Rynek mięsa
www.netb.pl
2017-12-01
Branża komentuje otwarcie rynku Chin na polski drób

Po otwarciu rynku Chin dla polskiego drobiu, opiniami w tej sprawie podzielili się wiodący eksporterzy mięsa drobiowego do Państwa Środka: ZD Koziegłowy, Storteboom Hamrol, SuperDrob, Indykpol i PPUH Prosper. W zgodnej opinii przedstawicieli spółek posiadających uprawnienia eksportowe do Chin wydarzenie będzie miało istotny wpływ nie tylko dla nich, ale też dla całej branży.

28 listopada chińskie służby weterynaryjne poinformowały o otwarciu swojego rynku na polski drób. Polska jest obecnie jedynym krajem Unii Europejskiej, który może prowadzić eksport drobiu do Państwa Środka. (czytaj więcej)

Jacek Urbaniak, prezes zarządu Zakładów Drobiarskich Koziegłowy zwraca uwagę, że w porównaniu do pobliskiego Hongkongu, chiński eksport obejmuje o wiele szerszy asortyment, dodatkowo w niemal dwukrotnie wyższej cenie.

- Z tego powodu otwarcie rynku Chin było wydarzeniem tak ważnym nie tylko dla polskich eksporterów, ale ogólnie dla producentów drobiu. Około 40-procentowa nadprodukcja drobiu w Polsce wymaga poszukiwania nowych rynków zbytu zagranicą. Otwarcie eksportu do Chin będzie więc dla polskich producentów kluczowym czynnikiem wpływającym na zbilansowanie popytu z podażą. Firmy eksportujące na rynki trzecie zostawią innym producentom więcej możliwości sprzedaży w Polsce. Aktualnie czekamy już jedynie na wydanie przez Główny Inspektorat Weterynarii odpowiednich zgód, które pozwolą nam otworzyć korytarz do Chin. Liczymy, że nastąpi to w ciągu najbliższych dni - dodaje.

Tomasz Gilarski, dyrektor ds. sprzedaży Storteboom Hamrol przypomina, że przed uruchomieniem przez Chiny blokady handlowej dla polskiego drobiu jego firma sprzedawała do Państwa Środka blisko 8 tys. ton mięsa rocznie.

- Bardzo cieszy nas fakt, że Chiny przywróciły Polskę do grona swoich importerów drobiu jako kraj wolny od grypy ptaków. Wydarzenie to jest szansą zarówno dla firm, które już obecnie mają uprawnienia do eksportu na ten rynek, jak i innych podmiotów z branży drobiarskiej. Jesteśmy świadomi, że powrót do tego poziomu i odbudowa kanałów sprzedaży, przejętych w okresie blokady przez firmy z innych krajów, zajmą jeszcze wiele miesięcy - dodaje.

Gilarski przekonuje, że nawet gdy uda się osiągnąć poziom eksportu sprzed ponad roku, wciąż nie będziemy w stanie w pełni zagospodarować olbrzymiego popytu Chin.

- Warto przy tym pamiętać, że polscy producenci drobiu mają istotną przewagę nad wieloma konkurentami z innych krajów. Wynika ona z wysokiej jakości naszych produktów, dobrze rozwiniętego parku maszynowego w zakładach oraz dobrostanu zwierząt w kurnikach. Już od dawna inwestujemy w najnowsze technologie produkcji, co jest doceniane przez klientów polskich i zagranicznych. Ponowne otwarcie chińskiego rynku należy traktować jako ważny krok w budowaniu silnej pozycji polskiego drobiarstwa za granicą - dodaje.
Magdalena Panasiuk-Krasińska, wiceprezes zarządu ds. handlu SuperDrob S.A. uznaje otwarcie chińskiego rynku za najlepszą wiadomość dla polskiej branży drobiarskiej ostatnich miesięcy.

- Jest ono dla nas szczególnie ważne, także w kontekście dyskutowanych obecnie w sejmie zmian dotyczących zakazu uboju rytualnego, który niestety może się negatywnie odbić na wolumenie naszego eksportu. Chiny to dla polskich drobiarzy niezwykle ważny i perspektywiczny rynek, nie tylko ze względu na swoją chłonność, ale i wysokie marże, uwarunkowane bardzo dobrą jakością polskich produktów - dodaje.

Panasiuk-Krasińska przyznaje, że zamknięcie rynku Państwa Środka na rok miało istotny wpływ na zmianę planów rozwojowych SuperDrobu.

- Dlatego jego ponowne otwarcie ma duże znaczenie dla wszystkich producentów drobiu w Polsce, nie tylko tych eksportujących do Chin. Liczymy, że działania polskich służb weterynaryjnych zabezpieczą nas przed powrotem grypy ptaków. Z drugiej strony warto pamiętać, że otwarcie chińskiego rynku nie oznacza ograniczenia eksportu do innych krajów trzecich, takich jak np. Hongkong - dodała.

Duże nadzieje z ponownym otwarciem rynku Chin wiąże także Indykpol.

- Indykpol posiada uprawnienia do eksportu na rynek chiński, przyznane dla naszego zakładu wyspecjalizowanego w przetwarzaniu mięsa indyczego w Olsztynie. Klienci chińscy są zainteresowani kilkoma asortymentami, których w innym przypadku nie mieliśmy szans eksportować. Pomimo niskiego kursu dolara, przewidujemy możliwość eksportu z naszego zakładu około 6 tys. ton rocznie w ponadprzeciętnej marży, co umożliwi nam dalszy rozwój biznesu indyczego. Dopuszczenie kolejnych zakładów kurczęcych, przy nieporównanie większej popularności kurczaka względem indyka na tym rynku, daje szanse istotnej poprawy warunków funkcjonowania całej branży drobiarskiej - mówi Krystyna Szczepkowska, rzecznik prasowy Indykpol S.A.

Jacek Raszkiewicz, dyrektor naczelny PPUH Prosper jest zdania, że otwarcie rynku Chin można traktować w charakterze mocnej alternatywy dla rynków UE czy Afryki.

- Rynek Chin oferuje polskim producentom drobiu bardzo korzystne warunki zbytu ze względu na istotny udział w eksporcie produktów z segmentu premium. Jako przedstawiciel Prosper, postrzegam ten sukces jako szansę dla mięsa indyczego, w tym jego najdroższych rodzajów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jeszcze 3 lata temu sprzedawaliśmy do Chin jedynie produkty niskomarżowe. Obecnie znaczącą część asortymentu na ten rynek stanowi filet z indyka. Chińczycy cenią wysoką jakość i są w stanie za nią zapłacić. Co ciekawe, zainspirowani Stanami Zjednoczonymi wykazują także coraz wyższy sezonowy popyt na mięso indycze m.in. w okresie Święta Dziękczynienia - dodaje.

Źródło: KRD-IG

 
 
 
NetBrokers
-ASF zmierza w głąb WIelkopolski
-Koronawirus a ceny skupu świń
-Hodowcy trzody: Polacy nie zrezygnują z kupowania wieprzowiny z powodu koronawirusa
-Prezes Indykpolu: W polskich sklepach nie zabraknie naszych produktów
-Dziwna sprawa z ASF. Czy dziki jeżdżą autostopem?
-Dofinansowanie, inwestowanie
-Wieprzowina 27.02.2020
-W sieci nieporozumień
-Kolejny rekord cen tuczników pobity
-Ardanowski: Nie planujemy wprowadzenia zakazu sprzedaży żywych ryb
-Salmonella w mięsie z kurczaka Roldrob sprzedawanym w sklepach Aldi
-Z epidemii koronawirusa Chiny wyjdą silniejsze i sprawniejsze
-Podejrzenie skandalu z jajami w Austrii
-Łódzkie: trzy gminy w strefie czerwonej, rozszerzona strefa żółta


 
Archiwum
- Kwiecień 2020
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.