Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Aktualności - Finanse
www.netb.pl
2015-08-03
Do polskich firm spożywczych trafią pieniądze z planu Junckera

Europejski Fundusz Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały w środę umowę, dzięki której do polskich firm trafią pierwsze pieniądze z planu Junckera. W ramach programu wspierającego konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) BGK uzyskał regwarancję umożliwiającą wygenerowanie akcji kredytowej w Polsce na kwotę 1 mld złotych w ciągu najbliższych dwóch lat. Skorzystają także firm z branży spożywczej.

Firmy otrzymają kredyty bez konieczności zabezpieczania ich majątkiem dzięki zastosowaniu 80 proc. gwarancji BGK zabezpieczonej regwarancją EFI udzielonej w ramach programu COSME. Umowa z EFI umożliwi BGK uruchomienie nowego produktu gwarancyjnego oraz pobudzenie akcji kredytowej na korzystnych warunkach dla ok. 5000 małych i średnich przedsiębiorstw. Program COSME zarządzany przez Europejski Fundusz Inwestycyjny uzyskał finansowe wsparcie Komisji Europejskiej.

- Cieszę się z podpisania z BGK pierwszej umowy COSME w ramach Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych. EFSI umożliwi zwiększenie naszego wsparcia dla lokalnych firm oraz pomocy dla przedsiębiorców w uruchamianiu i rozwijaniu ich firm. Jestem przekonana, że praca z BGK, naszym wieloletnim partnerem, wspomoże tysiące polskich przedsiębiorstw z ograniczonym dostępem do finansowania ze względu na brak zabezpieczenia w celu ich wzrostu oraz stworzenia miejsc pracy - stwierdziła Marjut Santoni, zastępca prezesa Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Zdaniem Artura Radziwiłła, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów odpowiedzialnego za współpracę z Grupą EBI, podpisana umowa stanowi przykład działań, które w praktyczny sposób przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności gospodarki i wzrostu poziomu inwestycji.

- Funkcjonowanie MŚP ma kluczowe znaczenie dla kondycji całej gospodarki i jej zdolności do reagowania na pojawiające się wyzwania. Wspólny projekt EFI oraz BGK doskonale wpisuje się także w działania przewidziane w Planie Inwestycyjnym dla Europy przedstawionym przez Komisję Europejską w grudniu ub.r., a umowa ta jest pierwszym projektem realizowanym w Polsce przy wsparciu Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych, który został formalnie ustanowiony na początku lipca br. Liczymy na to, iż umowa stanowi dopiero początek serii podobnych projektów realizowanych przy wsparciu tego Funduszu - zauważył Radziwiłł.

Na podpisanie umowy pozytywnie zareagował cały sektor bankowy, co potwierdził wiceprezes Związku Banków Polskich dr Mieczysław Groszek.

- Środowisko bankowe pozytywnie ocenia zaproponowany przez BGK produkt. Z naszych wstępnych informacji z rynku wynika, że już pierwszych 10 banków jest zainteresowanych współpracą, a kwota szacowanej akcji kredytowej dla MŚP czterokrotnie przekroczyłaby zakontraktowany dzisiaj limit. Polskie banki chętnie współpracują i z BGK i z EFI. W wyniku instrumentów gwarancyjnych obu tych partnerów na polskim rynku uruchomiono (od 2011 r.) do 2015 r. finansowanie w wysokości ponad 45 mld zł, z których skorzystało już ponad 100 tys. polskich firm, a w projektach tych uczestniczy ponad dwadzieścia polskich banków - zarówno komercyjnych, jak i spółdzielczych - ocenił Groszek.

W przekonaniu Dariusza Kacprzyka, prezesa BGK, umowa zawarta przez bank z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym jest wynikiem konsekwentnej realizacji strategii BGK dotyczącej wsprcia małych i średnich przedsiębiorstw.

- COSME uzupełni istniejącą ofertę gwarancyjną BGK, z której w ciągu dwóch lat skorzystało ponad 86 tysięcy małych i średnich firm. Dzięki tej umowie BGK zaoferuje przedsiębiorcom atrakcyjne gwarancje, które będą stanowić zabezpieczenie kredytów obrotowych lub inwestycyjnych. Traktujemy umowę z EFI jako początek wieloletniej współpracy w zakresie działalności gwarancyjnej - wyjaśnił prezes.

W komentarzu dla serwisu portalspozywczy.pl dodał, że z nowych instrumentów będzie mogła korzystać także branża spożywcza.

- Nowy produkt skierowany jest to wszystkich przedsiębiorców, w tym także do branży spożywczej. Oczywiście to niejedyny instrument z którego mogą korzystać, ale jest on szczególnie ważny, gdyż dotyczy zarówno kredytów obrotowych, jaki i inwestycyjnych. Obejmie 80 proc. wartości kredytu, dlatego może to być ważny argument dla producentów z branży spożywczej. Zastąpi bowiem twarde zabezpieczania, których banki żądają - mówił Kacprzyk.

Dodał również, że przedsiębiorcy z branży spożywczej mogą korzystać również z innych instrumentów wsparcia.

- Dla branży spożywczej mamy szereg innych rozwiązań zarówno jeżeli chodzi o finansowanie eksportu produktów spożywczych, jak i wykorzystywanych do rozwoju mocy produkcyjnych, czy dystrybucji.

- Dużo mówi się o innowacjach. Mama nadzieję, że rzeczywiście będziemy mogli zidentyfikować takie projekty. Innowacja ma niejedno imię. Dla różnych rodzajów innowacji będziemy mieli odmienne rozwiązania. Myślę, że znajdziemy takie, które pozwolą się Polsce rozwijać - zaznaczył w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Dariusz Kacprzyk, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Warto zaznaczyć, że podpisana umowa to pierwsza transakcja w ramach programu COSME podpisana dzięki wsparciu EFSI. Pokazuje ona gotowość Grupy EBI, by szybko reagować na wezwania ze strony państw członkowskich, Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego, którzy apelują o pilne wszczęcie konkretnych inicjatyw w ramach EFSI oraz przyspieszenie udzielania kredytów i gwarancji, co zwiększy liczbę miejsc pracy oraz wzrost w Unii Europejskiej.

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) jest częścią grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Jego główną misją jest wspieranie europejskich mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP) poprzez udzielanie im pomocy w dostępie do finansowania. Portfel gwarancji kredytów EFI wynosi łącznie ponad 5,6 miliarda euro w ponad 350 operacjach na koniec 2014 roku, plasując go jako głównego europejskiego gwaranta małych i średnich przedsiębiorstw oraz wiodącego gwaranta mikrofinansowania.

Bank Gospodarstwa Krajowego jest akcjonariuszem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, a także jedynym państwowym bankiem rozwoju w Polsce. BGK inicjuje i wdraża programy na rzecz wzrostu gospodarczego w Polsce.

Źródło: portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Ponad milion rolników otrzymało zaliczki dopłat bezpośrednich
-Emerytury do góry
-Wielkie wsparcie
-Za dużo dla dużych?
-Pieniądze na grupy
-Do usług
-Z każdym rokiem przybywa chętnych na dopłaty do nasion
-Dodatkowe 2,3 mln zł z PARP dla firm na CSR
-Odszkodowania tylko do środy
-Miliardowe straty producentów żywności z powodu ograniczeń...
-Specjalna pomoc socjalna
-Firmy w Polsce będą raportowały dane pozafinansowe
-Do polskich firm spożywczych trafią pieniądze z planu Junckera
-Już 13 proc. internautów kupuje w zagranicznych e-sklepach


 
Archiwum
- Styczeń 2021
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.  

Warning: Unknown(): write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0