Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2019-07-01
Ekonomiczny poniedziałek: 10 najciekawszych wydarzeń na rynku spożywczo-handlowym w czerwcu

Kłopoty ZM Henryk Kania, zamieszanie związane z mięsem bobrów, wspólny projekt Mlekovity i Sokołowa, zmiana na stanowisku prezesa Bakallandu - to tylko niektóre z najciekawszych wydarzeń w branży rolno-spożywczo-handlowej w czerwcu. Zapraszamy do lektury naszego redakcyjnego zestawienia!

PRZECZYTAJ TAKŻE W STREFIE PREMIUM: Tym żyła spożywczo-handlowa branża w I półroczu! 30 kluczowych wydarzeń
http://www.portalspozywczy.pl/technologie/wiadomosci/tym-zyla-spozywczo-handlowa-branza-w-i-polroczu-30-kluczowych-wydarzen,173056.html

1. Zgodnie z zapowiedziami szefa Jeronimo Martins, w tym roku sieć Biedronka ma uruchomić 50 sklepów w mniejszym formacie (400-500 mkw., czyli mniejsze o połowę od standardowej placówki). Według informacji serwisu dlahandlu.pl takie sklepy będą uruchamiane pod koniec trzeciego i w czwartym kwartale. Obecnie firma ma ok. 400 sklepów o powierzchni poniżej 500 mkw., które były otwierane w poprzednich latach. Przykładem takiej placówki jest sklep w warszawskim Centrum Praskim Koneser, z powierzchnią sali sprzedaży 340 mkw. powierzchni.

2. Co dalej z ZM Henryk Kania? Choć o trudnej sytuacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania wiemy od miesięcy, początek czerwca przyniósł dla spółki splot wyjątkowo niekorzystnych zdarzeń. Szansą na uratowanie firmy jest uruchomione 7 czerwca postępowanie restrukturyzacyjne. Warto jednak pamiętać, że zarówno jego przebieg, jak i ewentualne pomyślne zakończenie nie zależy już tylko i wyłącznie od zarządu ZM Kania. Niekorzystne dla spółki wydarzenia przyspieszyły po opublikowaniu 30 maja raportu finansowego po I kwartale 2019 roku. Zakłady Mięsne Henryk Kania zakończyły pierwsze trzy miesiące 2019 roku sumą 230,6 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 268,7 mln zł w I kwartale 2018 r. W I kwartale 2019 r. spółka zanotowała 9,9 mln zł straty netto wobec 10,1 mln zł zysku w analogicznym okresie 2018 r. Czytaj także: Mięso na wtorek: Co dalej z ZM Henryk Kania?

3. Sfinks Polska - spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki, Fabryka Pizzy i WOOK - dokonała aktualizacji strategii rozwoju na lata 2017-2022. Zamierza w tym okresie nie tylko zarządzać siecią liczącą co najmniej 400 lokali, ale także nawiązać współpracę z nie mniej niż 1000 punktów gastronomicznych w programie afiliacyjnym.
4. Choć mięso z bobra gościło przed wiekami na polskich stołach, zaproponowany przez ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego pomysł na jego spożywanie spotkał się z niezrozumieniem. Czy rzeczywiście w dobie mody na dziczyznę i mięsa z egzotycznych zwierząt bobrzyna nie ma szans na zostanie przynajmniej kulinarną ciekawostką? Całe zamieszanie z bobrami w roli głównej zaczęło się od wypowiedzi ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Pod koniec maja podczas konferencji pod tytułem "Rola izb rolniczych w kształtowaniu i realizacji polityki rolnej państwa" minister wskazał, że trudno jest zainteresować myśliwych odstrzałami zwierząt chronionych, nawet jeśli jest wydane zezwolenie na ich prowadzenie – wystąpi więc o uznanie bobra i żubra za zwierzęta jadalne.

5. Chiny stały się globalnym "odkurzaczem" na wieprzowinę. - Ze względu na prowadzony na olbrzymią skalę ubój przymusowy milionów świń, Chiny stały się globalnym odkurzaczem na wieprzowinę, którą wysysają z Europy i reszty świata - mówi Grzegorz Brodziak, dyrektor zarządzający Goodvalley. Olbrzymie zapotrzebowanie Chin na wieprzowinę ma duży wpływ na rynek polski. W ciągu zaledwie miesiąca nastąpił wzrost cen żywca o 2 zł za kilogram. Tego jeszcze u nas nie było, a wynika to wprost z zapotrzebowania Chin na wieprzowinę.

6. 8 czerwca odbył się pierwszy przetarg na sprzedaż zakładu mleczarskiego w Rypinie. Jak dowiedział się portalspożywczy.pl, wszyscy zainteresowani uznali, że cena jest zbyt wysoka. Cena zakładu w Rypinie została ustalona na 70 milionów złotych, od których trzeba odjąć cenę maszyn, które są przedmiotem sporu i sąd nie wyraził zgody na ich sprzedaż. Wartość tych maszyn została ustalona na 8,5 miliona złotych.

7. W nocy z 21 na 22 czerwca zmarł Kazimierz Pazgan, założyciel firmy Konspol. Miał 71 lat.

8. 4 czerwca sieć Tesco ogłosiła regulamin zwolnień grupowych w związku z zamknięciem 4 sklepów i jednego centrum dystrybucyjnego (HM Olsztyn ul. Pstrowskiego 16, HM Ruda Śląska ul. 1-go Maja 370a, HM Nowy Sącz ul. Prażmowskiego 11, HM Starogard Gdański ul. Zblewska 5, Centrum Dystrybucji Tesco w Komornikach ul. Krzysztofa Kolumba 25). Zwolnienia grupowe w Tesco obejmą 1 480 osób. Ostatnie umowy o pracę zostaną rozwiązane 31 października. Zwalniane osoby dostaną odprawy uzależnione oraz stażu pracy (od 1 do 3 miesięcznego wynagrodzenia) oraz dodatkowo jedną pensję, jeśli umowa zostanie rozwiązana na zasadzie porozumienia stron.
9. Mlekovita oraz Sokołów SA podjęły współpracę tworząc innowacyjny projekt biznesowy. Firmy wspólnie wprowadzają na rynek nową formę przekąsek serowych i mięsnych. - Celem projektu jest wykorzystanie połączonego potencjału marketingowego i handlowego liderów branży mięsnej i mleczarskiej. - Chcemy osiągnąć efekt synergii – podkreślił Mieczysław Walkowiak wiceprezes zarządu ds. Handlu i Marketingu Sokołów S.A. Dodatkowo projekt ma zwiększyć rozpoznawalność obu marek. - Pierwsze partie są rozprowadzane przez sieci sklepów Sokołowa i Mlekovity – odpowiednio 300 i 160 placówek. Pojawiły się już w 1620 sklepach Grupy Chorten – mówił Mieczysław Walkowiak. W tym momencie oferta produktowa składa się z Mix Przekąsek – Party Time, gdzie znajdują się kabanosy wieprzowe i serowe kuleczki, Wypasiony duo Snack – różne kabanosy wieprzowe i pałeczki serowe oraz Sokoliki Duo Snack.

10. Od 1 lipca 2019 stanowisko prezesa zarządu Bakalland S.A. obejmie Marek Malinowski – manager z branży FMCG. Ustępujący prezes - Marek Moczulski, który m.in. przeprowadził proces integracji Bakalland z Delecta, rezygnuje z funkcji z powodu przejściowych problemów zdrowotnych. Marek Malinowski od marca 2018 roku pełnił funkcję Dyrektora Generalnego CEDC International.

Źródło: PM, www.portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-W sklepie Nestle można zapłacić skanem twarzy
-Handel wydaje najwięcej na reklamę, nie oszczędzają też producenci żywności m.in. słodyczy
-Konsumenci płacą za parking pod sklepem. Czy jest to zgodne z prawem? Tak, ale...
-Francja zakaże Czarnego Piątku?
-Co trzeci Polak kupuje roślinne odpowiedniki mięsa - raport Roślinniejemy
-KRIR apeluje o całkowitą depopulację dzików
-Eksport japońskiego piwa i sake do Korei Południowej drastycznie spadł
-Głos KFPZ w sprawie pozostałości glifosatu w kaszy gryczanej – czy pochodziła ona z importu?
-Sanitarny odstrzał dzików w Wielkopolsce może natrafić na przeszkody
-Restauratorzy i hotelarze spodziewają się najgorszego zakończenia roku od 5 lat
-7 grudnia sobotą dla Polski. Czy będziemy sprawdzać kod 590?
-KRUS: Nowe kwoty przychodu od 1 grudnia 2019 r.
-W tym roku nie będzie już pomocy po suszy
-Zaliczki, czyli niespodzianki?


 
Archiwum
- Grudzień 2019
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.