Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Komentarze i analizy - Rynek mleka
www.netb.pl
2019-08-08
EDA chce wzmocnić relację UE –Afryka poprzez zrównoważony rozwój mleczarstwa w Afryce

Europejski sektor mleczarstwa ma kluczową rolę do wypełnienia w odniesieniu do Celów Zrównoważonego Rozwoju zawartych w agendzie ONZ 2030, wspierając bezpieczeństwo żywności, złagodzenie ubóstwa czy poprawę naszego zrównoważonego rozwoju łańcucha mleczarskiego.

Ta kombinacja rozwoju handlu, lokalnej kooperacji i inwestycji może i powinna uczestniczyć w zintegrowanym rozwoju afrykańskiego sektora spożywczego oraz ekonomii obszarów wiejskich.

Sektor mleczarski opowiada się za partnerstwem, adresowaniem wyzwań dot. zmian klimatycznych oraz potrzebą tworzenia wykwalifikowanych zawodów dla młodej populacji wchodzącej na rynek pracy.

Grupa zadaniowa Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa Afryki w marcu 2019,wraz z publikacją swojego raportu końcowego z działań w ramach agendy rolno-spożywczej „Sojusz Afryka-Europa dla Zrównoważonego Rozwoju Inwestycji i Miejsc Pracy” dostarcza przewodnika dla zagwarantowania bardziej zrównoważonego rozwoju rolnictwa, ekonomii rolno-spożywczej i rozwoju wsi na kontynencie afrykańskim.

Dzisiaj, Afryka staje przed stale rosnącym popytem na produkty mleczne. Przewiduje się, że do 2050 r. ponad połowa światowego wzrostu populacji pojawi się w Afryce. Prognozy ONZ dot. Światowej Populacji zakładają populację Afryki w 2050 r. w wysokości 2,5 mld. Ten trend już się rozpoczął i pokazuje imponujący rozwój ekonomiczny, napędzany przez młodą populację dołączająca do świata pracującego powiązanego z rosnącymi standardami życia.

Z uwagi na wyzwania klimatyczne i warunki środowiskowe, jak również na infrastrukturę terenu, większość krajów afrykańskich ma trudności z włączaniem produkcyjnych terenów oraz z odpowiednimi dostawami wody. Hodowcy zwierząt mają niedobory pasz, a lokalne firmy muszą funkcjonować przy istotnych deficytach mleka. Niedożywienie jest problemem w wielu rozwijających krajach i mogą one posiadać niewystarczającą samowystarczalność w produkcji pewnych produktów spożywczych.

Produkty mleczne są przystępnym cenowo, łatwo strawnym źródłem wielu ważnych białek, witamin i substancji mineralnych takich jak wapń. Jednakże w większości krajów kontynentu afrykańskiego, rosnący popyt na taką wysokiej jakości odżywczą żywność nie może być zaspokojony wyłącznie przez krajowy przemysł mleczarski. To jest i będzie w dającej się do przewidzenia przyszłości sytuacja typowa dla produktów mlecznych.

Afrykańskie importy europejskich towarów mlecznych popychają do lokalnej produkcji konsumenckich dóbr, zachęcając do długoterminowych rozwojów lokalnego sektora mlecznego. Tworzenie funkcjonujących wartościowych łańcuchów będzie istotne dla tworzenia wykwalifikowanych zawodów oraz dla ogólnej poprawy sektora rolno-spożywczego Afryki.

Afrykański rynek i jego potencjał są kierunkiem dla światowych rynków. Ważnym jest zdawać sobie sprawę, że przepływy handlowe UE – Afryka mogą być łatwo zastąpione eksportami globalnych konkurentów.
Stanowi to z pewnością silną motywację dla europejskich firm mleczarskich do zaangażowania się we współpracę w zakresie zrównoważonego mleczarstwa oraz włączenia się w pełni w ogólny rozwój potencjału mleczarstwa krajów afrykańskich. Poprzez projekty partnerstwa ogłoszone przez europejskie firmy mleczarskie wraz z organizacjami NGOs oraz lokalnymi, ambicją naszego sektora mleczarskiego jest zapewnienie pozytywnego rozwoju oraz funkcjonowania afrykańskiego przemysłu afrykańskiego, z korzyścią dla wszystkich.

Szereg europejskich firm mleczarskich jest bardzo zaangażowana we wspieraniu inicjatyw prowadzących do lokalnego wzrostu produkcji i przetwórstwa mleka.

Europejski przemysł mleczarski operuje w sposób odpowiedzialny poprzez minimalizację ryzyka kreowania zaburzeń na rynkach rolniczych. Polityczne ramy prac w Europie ewoluowały w tym samym kierunku: usuwania subsydiów eksportowych, odłączania wsparcia przyznawanego farmerom od produkcji oraz bardzo restrykcyjnym środkom wsparcia rynku, praktycznie limitowanym do okresów kryzysowych.

W czasie, gdy afrykański sektor mleczarski nadal operuje poniżej jego potencjalnych przyszłych możliwości, potrzebujemy naświetlać obecne żywieniowe i dietetyczne potrzeby populacji. Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ określają głód i wykorzenienie biedy jako ich cel numer 2. Równolegle definicje FAO dot. diet zrównoważonych odzwierciedlają pozycje europejskiego sektora mleczarstwa w Afryce: dostarczając dostępną cenowo i odpowiednią pod względem wartości odżywczych żywność, włączając ekonomiczne i socjo-kulturalne uwarunkowania.

Dlatego nasz europejski przemysł mleczarski może czynić różnice poprzez rozpowszechnianie odpowiedzialnej i zrównoważonej produkcji żywności w Afryce. Istotnym jest rozpoznawanie różnych czynników, które hamują konkurencję, takich jak ograniczenia finansowe na inwestycje w przetwórstwie, magazynowaniu czy chłodzeniu oraz wypełnianie sanitarnych – fitosanitarnych norm.

Razem z naszymi afrykańskimi partnerami, europejski sektor mleka może modernizować mleczarstwo w większości, jeśli nie we wszystkich 54 krajach na afrykańskim kontynencie , co może powiększyć ich moce produkcyjne. Tworzenie funkcjonalnych łańcuchów będzie istotne dla tworzenia miejsc pracy oraz dla całościowej poprawy afrykańskiego sektora rolno-spożywczego.

Tłumaczenie materiałów EDA, wykonane przez Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy jest sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Źródło: portalspożywczy.pl/EDA

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Dziękujemy za mleko
-Ceny bydła stopniowo odrabiają straty
-Mleczny kryzys
-Rzeka mleka
-Kefir hitem sprzedażowym Tesco w Wielkiej Brytanii?
-Czy koronawirus wpłynie na polskie mleczarstwo?
-Jogurty pitne objęte podatkiem cukrowym?
-Dyrektor Browary Polskie: piwa dużych browarów warzone są tak samo jak małych, bez sztucznie dodanego alkoholu
-Produkcja serów zagrodowych
-Mleko w cenie
-Mleczna środa: Okiem serowara Vincent Vergne, francuski mistrz serowarstwa, zdobywca tytułu Meilleur Ouvrier de France w luty
-Wzrost cen płaconych za mleko w UE
-Wzrost cen płaconych za mleko w UE
-Chiny nie chcą już mleka bez laktozy


 
Archiwum
- Czerwiec 2020
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.